Materiāli

Izpildot pasūtījumus mēs cenšamies izzināt apstākļus kādos tiks izmantots izstrādājums, lai varētu klientam ieteikt nepieciešamo materiālu. Ir svarīgi vai uzlīme tiks līmēta iekštelpās vai arī teiksim uz vitrīnas un atradīsies lielāko dienas daļu saulē. Arī ja tie ir tikai uzraksti uz fasādes, līmēti uz plakanas virsmas (plastikātas, stikls) saule tos 1-2 sezonu laikā var bojāt (izbalē krāsas, parādās krokas) tapēc, ja vēlaties ilgāku laiku saglabāt uzlimes labāk tomēr izmantot mazliet dārgākus materiālus. Materiālu cena tomēr neatstāj lielāko iespaidu uz pasūtījuma kopējām izmaksām.

Tāpat automašīnām atkarībā no virsmas (taisna, izliekta vai ieliekta) ne vienmēr derēs viens un tas pats materiāls. Vienkāršiem, nelieliem, uzrakstiem derēs kalandrēta polimēra līmplēve (3M 50.sērija, MacTac9800, Avery 700, Oracal 751) taču,  ja uzlīme līmēsies pāri iespiedumam labāk tomēr būtu izmantot lieto plēvi (3M 80 sērija, Avery 800, MacFleet, Oracal 951).

Auto pilnīgai aplīmēšanai drīkst izmantot tikai lietās plēves. Patlaban no mūsu tirgū pieejamajiem materiāliem auto aplīmēšanai varētu lietot 3M 180. un 100. sēriju, Hexis HX20000. un HX30000. sērijas, Avery 900. sēriju, kā budžeta variants varētu arī tikt izmantots 3M 80 sērija un Avery 800. sērija. Vēl auto aplīmēšanai materiālus  piedāvā KPMF un Oracal (951 sērija), taču ar šiem materiāliem saskare ir bijusi minimāla, tapēc arī grūti tos novērtēt.